Naše recenze z nákupního portálu

Avatar Iveta F.
11.07.2024
5.005.005.005.005.00
Výhody:
Rychlé odeslání Skvělý materiál produktů
Avatar Martina M.
10.07.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Nakupovala jsem poprvé, ale komunikace i rychlost dodání OK
Avatar Katarína M.
06.07.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Rychlý nákup, doručení, komunikace.
Avatar Mirka Z.
01.07.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Rychlost dodání oceňuji.
Avatar Olga H.
30.06.2024
5.005.005.005.005.00
Celkový názor:
Zaujala mě reklama této značky, a tak jsem se rozhodla vyzkoušet její menstruační kalhotky. Snadno jsem našla všechny potřebné informace, zboží přišlo skutečně obratem doplněné o jasné instrukce ohledně praní a dalších záležitostí. Jsem naprosto spokojená.

Menstruační kalhotky

Komfortní menstruační kalhotky LUNA+ = pohodlí, sebevědomí a žádné starosti

Menstruační kalhotky jsou moderní hygienická pomůcka na menstruaci. Jsou ideálním náhradou za klasické vložky a tampóny. Moderní menstruační kalhotky jen stěží rozeznáš od svých běžných kalhotek. Díky moderním technologiím kalhotky zajišťují pocit pohodlí, sucha a ty nejmodernější dávají i pocit jistoty a nepropustnosti.

Menstruační kalhotky také poslouží jako „pojistka“ při použití menstruačního kalíšku. Také jsou vhodné při potížích s inkontinencí viz. inkontinenční kalhotky.

Mimořádná akce - sleva při koupi 2 a více kusů LUNA+:

 • Cena za kus pouze 490 Kč

Počet produktů: 5

Zobrazení 1-5 z 5 položek

Kupte si Menstruační kalhotky LUNA

PŘÍJEMNÉ /Komfortní/ menstruační kalhotky LUNA+ = pohodlí, sebevědomí a žádné starosti

Pro koho jsou menstruační kalhotky určeny?

Menstruační kalhotky jsou vhodné pro všechny ženy a dívky nezávisle na věku. Jsou vhodné jako kompletní náhrada vložek a tampónů. Běžné menstruační kalhotky jsou vhodné pro slabší a středně silnou menstruaci. Méně již pro silné dny menstruace a silnou menstruaci (neplatí pro LUNA+), kdy se projeví nedostatky běžných menstruačních kalhotek. 

Mohu se na menstruační kalhotky spolehnout?

Běžně jsou menstruační kalhotky rozděleny podle síle menstruace. Pro slabší až střední menstruaci kalhotky obvykle zůstávají stále poměrně tenké, a tak pohodlné a nenápadné. 

Ale jakmile je Tvá menstruace silnější, je nutné sáhnout po modelech pro silnou menstruaci či tzv. nočních modelech. Je to díky použití sice kvalitních materiálů většiny výrobců, ale zastaralých výrobních postupů, typicky šití. Kalhotky absorbují menstruační krev v jejich nejužším místě. Jakmile se tekutina dostane k okraji, protečou skrze dírky po šití a nehoda je tu. 

Ani bezešvé kalhotky nejsou ochráněny, protože i tam dojde k nasáknutí vnější látkou. Výrobci to řeší tím, že přidají více savých vrstev. To sice nezaručuje neprotečení, ale dojde k němu o něco později v závislosti na více faktorech. Problém je, že tím menstruační kalhotky ztrácejí svoji největší výhodu oproti vložkám, už nejsou tenké, ale jsou tlusté, omezuje se prodyšnost.

Jsou menstruační kalhotky nepropustné/neprotečou?

Ač to často prodejci tvrdí, tak to tak není. Výrobci totiž odkazují na to, že používají speciální nepropustnou vrstvu na spodku kalhotek. Která je prodyšná, ale zároveň neproteče. To je pravda. Co Vám ale neřeknou či tají je, že na bocích žádnou ochranu proti protečení nemají, a tak riziko protečení je mimo slabé dny menstruace vysoké.

Jaké jsou výhody menstruačních kalhotek?

 • Vypadají jako běžné spodní prádlo, jsou velmi diskrétní

 • Snadný přechod z vložek/tampónů:
   -prostě si jen ve své dny oblečete /oblečeš/jiné spodní prádlo

 • Žádný odpad během menstruace,
  - nemusíte se starat, zda bude na toaletě odpadkový koš

 • Jsou z prodyšných materiálů,
  - nehrozí riziko zapaření jako u menstruačních vložek

 • Mají vysokou savost při velmi malé tloušťce tzv. absorpční vrstvy
  - (platí pouze pro modely pro slabší až střední menstruaci)

 • Drží na svém místě, dobře přiléhají.

 • Dražší modely mají antibakteriální úpravu:
  - nehrozí riziko zápachu
  - žádné množení bakterií
  - nehrozí riziko toxického šoku

Kupte si Menstruační kalhotky LUNA

PŘÍJEMNÉ /Komfortní/ menstruační kalhotky LUNA+ = pohodlí, sebevědomí a žádné starosti

Proč zvolit menstruační spodní prádlo?

Menstruační kalhotky Tě přesvědčí velkým pohodlím při jejich nošení. Pryč jsou dny strachu ze srolování a protečení vložky. S kvalitními menstruačními kalhotkami ani nepoznáte, že máte na sobě něco jiného než své oblíbené spodní prádlo. A navíc s nimi i ušetříte.

Zároveň jsou ekologičtější alternativou ke klasickým pomůckám, díky tomu že se dají používat opakovaně. Menstruační kalhotky jsou stále považovány za novinku v oblasti dámské péče o intimní hygienu. Již nyní je však jisté, že spolu s menstruačním kalíškem brzy vytlačí tampóny a vložky a stanou se novým standardem.

S menstruačními kalhotkami ušetříte

Menstruační kalhotky jsou cenově výhodná a spolehlivá pomůcka na tvé dny, na menstruaci.

Průměrně žena utratí za vložky a tampóny 100 Kč za cyklus. Za 3 roky to dává již slušnou sumu 3900 Kč. To 5 ks kalhotek LUNA+ vyjde levněji. A to pohodlí a jistota!

Jak fungují menstruační kalhotky?

Obvykle jsou menstruační kalhotky vyrobeny pomocí speciální textilie, která se skládá z několika high-tech vrstev.

Na jakém principu fungují menstruační kalhotky?

 • První vrstva menstruačních kalhotek:
   dotýká se intimních míst, je to funkční vrstva a pomocí tzv. knotového efektu rychle vsákne menstruační tekutinu do druhé (absorpční) vrstvy.

 • Druhá vrstva, prostřední:
   je savá tzv. absorpční. Rychle vsákne menstruační krev.

 • Třetí, spodní, vrstva:
   je moderní textilie (nepropustná membrána), která nepropustí tekutinu, ale zároveň je velmi prodyšná a odvádí vlhkost. Právě tato vrstva je náchylná na poškození vysokou teplotou nebo aviváží při praní.

 • A samozřejmě pak je zde vnější vrstva samotných kalhotek.

Menstruační spodní prádlo – ekologická alternativa

Menstruační kalhotky jsou velmi ceněny z ekologických důvodů. Jsou bezodpadové a ušetří tak mnoho odpadu z vložek a tampónů.

Kupte si Menstruační kalhotky LUNA+

PŘÍJEMNÉ /Komfortní/ menstruační kalhotky LUNA+ = pohodlí, sebevědomí a žádné starosti

Jak se používají menstruační kalhotky

Jak dlouho můžu mít menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky bez antibakteriální úpravy nenos déle jak 8 hodin, s antibakteriální úpravou je můžeš mít i celý den – 12 hodin.

Jak poznám, že mám vyměnit menstruační kalhotky?

Obvykle jakmile ucítíš že jsou vlhké. U běžných kalhotek je to i znamením, že mohou brzy na bocích protéci. 

U kalhotek LUNA+, které mají ochranu proti protečení a jsou antibakteriální, je můžeš nosit dále a měníš je za vyprané z důvodu komfortu, ne z obavy z protečení.

Jak pečovat o menstruační kalhotky

Jak prát menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky se perou maximálně na 40 °C a bez použití aviváže (změkčovače, odstraňovače skvrn, bělidla). Ždímání maximálně na 1000 otáček.

Doporučujeme tekutý/gelový prací prostředek z důvodu, aby nezůstaly kousky prášku v kalhotkách a pak nepodráždily Vaše intimní partie.

Jak sušit menstruační kalhotky?

Kalhotky se suší volně pověšené. 

Nesmí se sušit přímo na radiátoru, kde by mohlo dojít k poškození nepropustné membrány. 

Ze stejného důvodu je nežehlete. Pokud je potřebujete usušit rychleji, zavěste je nad topení. Pokud na zdroji tepla udržíte ruku a nepřijde Vám na dotek horký, tak je bezpečný pro sušení menstruačních kalhotek.

V sušičce pouze na jemný program, nižší teplotu.

Kupte si Menstruační kalhotky LUNA+

PŘÍJEMNÉ /Komfortní/ menstruační kalhotky LUNA+ = pohodlí, sebevědomí a žádné starosti

Jak vybrat menstruační kalhotky?

Nejlepší menstruační kalhotky

Které menstruační kalhotky jsou nejlepší?

My favorita máme! Ale níže předkládáme návod, jak si vybrat ty nejlepší kalhotky pro Tebe a zorientovat se v mnoha značkách menstruačních kalhotek a vybrat si ty nejlepší pro tebe.

Rozdíly mezi značkami menstruačních kalhotek

Výběru menstruačních kalhotek věnuj náležitou pozornost. Budeš jich potřebovat cca 4-5 ks (Kolik potřebuji menstruačních kalhotek) a správný výběr zajistí tvoji oporu v období, kdy se cítíš křehká a zranitelná.

Vybírej dle těchto doporučení. Seřazeno podle důležitosti:

Průvodce výběrem menstruačních kalhotek

1. Síla menstruace

Menstruační kalhotky pro slabou menstruaci

Pokud máš slabou menstruaci i v Tvé silné dny máš to jednoduché, můžeš vybírat z široké škály výrobců. Většina z nich jsou dostatečně kvalitní, aby neprotekly při slabém krvácení.

Menstruační kalhotky pro středně silnou menstruaci

Jakmile máš ale již středně silnou menstruaci, alespoň v Tvé silné dny, musíš již vybírat z typů pro střední menstruaci a pokud chceš mít jistotu neprotečení, tak spíše pro silnější/silnou menstruaci, protože výrobci své tvrzení, kolik jejich kalhotky zvládnou menstruace obvykle nadsazují.

Počítej s tím, že kalhotky pro střední/silnější menstruaci již budou mít o něco větší tloušťku.

Menstruační kalhotky pro silnou menstruaci

Pokud máš silnou menstruaci, tak pro Tebe běžné menstruační kalhotky nejsou dobrá alternativa. Budou totiž již poměrně tlusté, tím i méně prodyšné a stejně protečou, protože menstruace se uvolňuje v dávkách, ne kontinuálně, tak si chvíli myslíš že je to ještě OK, a pak už je pozdě. Všechny to známe.

Menstruační kalhotky po porodu/šestinedělí

Pro ženy po porodu v šestinedělí. Počítej s tím, že většina kalhotek na trhu proteče. Je tak třeba použít noční modely a nebo kalhotky LUNA+ spolu smenstruačním kalíškem.

2. Zdravotně nezávadné – antibakteriální

Není radno podceňovat možný zánět či dokonce STŠ (Syndrom Toxického Šoku). Díky prodyšnosti kalhotek je minimalizovaný. Krev rychle vyschne (na rozdíl od vložek či tampónů) a tak se zamezuje množení bakterií. Nicméně zde si chceme být jisté, vybírejte tak kalhotky s antibakteriální úpravou.

Samozřejmostí je použití vysoce prodyšné 3. vrstvy z moderní látky s membránou. Je to v podstatě standard a každý kvalitní výrobce ji používá.

3. Střih, který Vám sedne

Obvykle není možné kalhotky si někde v obchodě vyzkoušet. Nicméně při objednání z internetu je můžete ze zákona do 14 dnů vrátit. Využij této možnosti a dobře si je vyzkoušej, jak Ti padnou. Samozřejmě hygienicky přes spodní prádlo. Pokud nevyhovují, vyzkoušej jiný střih, typ.

Měla by ses v nich cítit dobře, ať máš při menstruaci pohodlí. Také musí sedět na svém místě, aby dobře plnily svoji funkci.

4. Materiál – vnější vrstvy, samotné kalhotky

Materiál je důležitý a každý má své plusy a mínusy. Kalhotky budeš mnohokrát prát, s tím je třeba počítat.

Pokud vyloženě nemáte problém s moderními umělými materiály, tak je vhodnější vybírat materiál vnější vrstvy (samotné kalhotky) z nylonu. Tyto materiály vydrží opakovaně mnoho praní beze změny vlastností. Vybírejte s příměsí spandexu (elastan), který zajistí pružnost. Zároveň rychleji schnou a nezahřívají, což je výhodou proti zapaření při dlouhém sezení či teplém počasí.

Některé ženy ale nemají rády pocit umělých vláken. Pak obvykle volí bavlnu.

Bavlna má tendence ke vytváření žmolků, srážení a není vhodná na vysokou zátěž opakovaným praním a nošením. Počítejte tak s tím, že životnost bude oproti umělým vláknům poloviční.

Zde při výběru dejte pozor na to, že bavlna je sice ekologická ve smyslu odpadu, ale velmi náročná na pěstování a zpracování a má velké ekologické dopady (spotřeba vody, použití chemikálií, …). To z větší části řeší bio bavlna.

5. První vrstva – savá/absorpční

Tato vrstva je důležitá, protože se dotýká Vašich intimních míst, tzv. kontaktní vrstva.

Zde pozor na použití bavlny:

Na tuto vrstvu je velice nevhodná. Bavlna totiž vsáknutou tekutinu rozpíná do krajů a výsledkem je velká a dlouho schnoucí plocha. Mnoho především levnějších kalhotek (například značka Love Luna) používá jako první vrstvu (lining) bavlnu, místo funkční látky. Zde je bezpodmínečné použít funkční vrstvu s tzv. knotovým efektem, která rychle vlhkost odvede do druhé vrstvy.

A co vlna?

Přednost vlny je potlačení zápachu a přirozené antibakteriální vlastnosti. Ale stejně jako bavlna zůstává dlouho mokrá. Zároveň je to choulostivý materiál a snadno dojde k jeho natržení. Vlna tak na kontaktní vrstvu nepatří.

6. Barva

Trhu menstruačních kalhotek dominuje černá barva. Je to logické, pokud kalhotky mohou protéci, tak žádná z nás nechce mít flíček na barevných kalhotkách. Proto tmavé spodní prádlo na dny menstruace dává smysl.

Nicméně s LUNA+ se to mění, s jistotou neprotečení získáš postupně důvěru a odvážíš se i do světlejších barev, které jsou pro období menstruace vhodnější. 

Jak na nás působí barvy

Cena menstruačních kalhotek

Cenové rozpětí menstruačních kalhotek je poměrně vysoké. Je to z důvodu použití rozdílných materiálů a různě složitých výrobních postupů. Nejlevnější bývají kalhotky šité, bez antibakteriální úpravy a z běžné bavlny. Naopak dražší jsou bezešvé, s modernějšími materiály zajišťující větší prodyšnost. 

V drogériích ROSSMANN, DM, Teta menstruační kalhotky jsou obvykle o něco dražší. Platíte navíc provizi

.

Kupte si Menstruační kalhotky LUNA

PŘÍJEMNÉ /Komfortní/ menstruační kalhotky LUNA+ = pohodlí, sebevědomí a žádné starosti

Dívčí menstruační kalhotky

Jsi či Tvoje dcera v očekávání první menstruace? Menstruační kalhotky pro dívky jsou ideální pomůcka. Nejsou nevhodné a zdraví potencionálně škodlivé jako tampóny. Nejsou nevzhledné a nepraktické jako vložky. Prostě jsou praktické, dobře padnou a vypadají jako běžné kalhotky.

Co na menstruační kalhotky říkají gynekologové?

Mezi gynekology panuje shoda, že menstruační kalhotky jsou dobrá volba a jejich klientky si je chválí.

Například "Moje pacientky, které používají menstruační prádlo, ho milují," říká Dr. Sam Rahman, certifikovaný gynekolog, klinický docent gynekologie a porodnictví na Northwestern Feinberg School of Medicine a zakladatel Centra pro gynekologii a kosmetiku. "Absorbuje krvácení, je pohodlný a cenově výhodný a také šetrný k životnímu prostředí."

Recenze menstruačních kalhotek

Vybrané recenze menstruačních kalhotek LUNA+

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Menstruační cyklus

Menstruační cyklus se rozděluje do 4 fází:

 1. menstruační
 2. folikulární
 3. ovulace
 4. luteální fáze