Barvy spodního prádla - jakou zvolit pro zdraví a radost?
Jakou barvu kalhotek si vybrat?
V době psaní článku jsou k dispozici tři barvy kalhotek LUNA. Bordó, černé a zlaté. Jakou barvu si vybrat pro podporu zdraví a radost?
Bordó – stejný význam jako pro magentu, purpurovou a růžovou - bordó barva je spojená se srdcem. Je to barva lásky, sebelásky a bezpodmínečné lásky. Když ji nosíme v sobě nebo i na sobě, učíme se mít rádi sami sebe i vše okolo nás takové jaké to je. Podporuje ženskou energii. Kalhotky této barvy nám pomáhají mít ráda svou ženskou část a svou sexualitu.
Zlaté – zlatá barva je velice duchovní, spojená se stvořením, dokonalostí. Velmi nás spojuje s tzv. duchovním světem, světem uvnitř. V běžném životě Vám nošení kalhotek zlatavé barvy podpoří má význam dopřát si, mít se ráda, hýčkat se.
Černé – černá barva nemusí být bezpodmínečně barvou smutku či deprese. Je to barva tlumící, zklidňující. Jen by jí nemělo být a našem životě moc. V době menstruace nám může pomoci najít klid, případně i tlumit bolest. A samozřejmě je i praktická na rozdíl od bílé. Černá je na spodní prádlo oblíbená, zvažte však jinou barvu, veselejší a uvidíte, že Vás rozzáří.
Více o barvách a jak na nás působí
Ať jde o kombinaci barev světla – to jsou ty, co vidíme, anebo o kombinace barev pigmentů – to jsou ty, kterými malujeme, kreslíme. Ve viditelném spektru to jsou tři světla: azurová, zelená a purpurová.
Jejich kombinací můžeme vytvořit kombinaci až 35 milionů barev. Pěkné že?
Význam barev můžeme rozdělit do tří skupin.
Emocionální význam, etnický a energetický.
A jak to, že třeba rifle jsou modré a přitom to není světlo ale riflovina?
Barvu riflovině dodává schopnost materiálu – chemických látek odrážet světlo dané vlnové délky. V tomto případě modré.
V našem životě se setkáváme s odstíny a variacemi de facto osmi barev.
Žluté, oranžové, červené, fialové, modré, hnědé a šedé.
Také s bílou, černou a třemi kovovými – stříbrnou, zlatou a bronzovou.
Každá tato barva v základu má svůj význam a u jejich odstínů pak intuitivně čteme,
je-li barva sytá, vybledlá, posílená bílou nebo tlumená černou atd.
Emocionální význam
je to, co máme pocitově spojené s danou barvou. Například:
1. obecný – žlutá barva – žárlivost
2. osobní – žlutý babiččin šátek -prázdniny-radost
Etnický
je podle toho v jakém etniku, kultuře vyrůstáme, žijeme a automaticky jej přebíráme. Černá je barvou smutku v Evropě, kdežto v některých východních zemích je barvou smutku bílá.
Energetický, frekvence barvy
Je univerzální a neměnný. Každá barva má svou vibraci, vlnovou délku a nese dané informace. Ta je pak spojena s energetickými centry – na východě nazývanými čakrami v našem těle. Každé toto centrum je spojeno s určitou oblastí činností, s orgány v těle, ale i tóny a dalším.
Barvou, která náleží konkrétní čakře, tj. místu na těle, můžeme v daném místě stimulovat a tím pozitivně ovlivnit danou emoční oblast nebo i zdravotní stav.
Napsala: Lucie Rábensová
Deja un comentario